COGNITOR

Idź do spisu treści

Menu główne

Lista Dokumentów

LISTA DOKUMENTÓW – SZKODA NA OSOBIE
1. Pełnomocnictwo - 2 egzemplarze.
2. Kserokopie kartotek medycznych z każdej Poradni, w jakiej kontynuowane jest leczenie po wypadku /w razie wizyty można prosić o opinie medyczną do celów prawnych/.
3. W sytuacji ciężkich obrażeń lub konieczności opieki osób trzecich nad poszkodowanym, stałego
leczenia, rehabilitacji, kuracji, specjalistycznego lub lepszego żywienia, itp. zaświadczenie lekarskie
potwierdzające ten fakt wraz z informacją o zaleconym okresie i wskazaniem dziennego czasu opieki, rodzaju i ilości leków, zabiegów rehabilitacyjnych, rodzaju żywienia, itp.
4. W przypadku częściowej lub całkowitej utraty zdolności do pracy decyzja ZUS (lub innego właściwego organu rentowego), odmawiająca lub przyznająca świadczenia rentowe wraz z orzeczeniem właściwego lekarza orzecznika. Ponadto należy dołączyć aktualną decyzję waloryzacyjną oraz zaświadczenie pracodawcy o osiąganych średnich dochodach netto z okresu 6, 12 lub 24 miesięcy – wybrać wariant z najwyższymi dochodami. W przypadku gdy poszkodowany nie pracował bezpośrednio przed zdarzeniem dokumenty potwierdzające kwalifikacje, tj. świadectwa szkolne, ukończenia kursów specjalistycznych, itp., a także świadectwa pracy potwierdzające zatrudnienie we wcześniejszych okresach i oświadczenie czy aktualnie poszkodowany osiąga dochody z innych źródeł (jeśli tak zaświadczenie o okresie i miesięcznych kwotach netto dochodu).
5. Wszelkie orzeczenia lekarskie, określające procentowy uszczerbek na zdrowiu w związku z wypadkiem komunikacyjnym - /ZUS, orzeczenia dla potrzeb polisy NW lub NNW, stanowiska ubezpieczyciela o przyznanym odszkodowaniu z polisy NW lub NNW/.
6. Fotografie obrażeń ciała /przed i po wypadku – dla porównania/ konieczne przy obrażeniach
widocznych.
7. Kserokopia dowodu osobistego.
8. Wszelka dokumentacja z policji, prokuratury, sądów dotycząca toczącego się postępowania karnego.
9. Protokół BHP wypadku – jeśli wypadek miał miejsce w pracy.

Od dnia 1 marca 2013 roku nie będą przyjmowane do prowadzenia sprawy, w których osoba poszkodowana udała się do lekarza w terminie późniejszym niż 7 dni od daty zdarzenia, ze szczególnym uwzględnieniem wypadków gdzie nie była wzywana na miejsce zdarzenia policja a dysponujemy wyłącznie oświadczeniem sprawcy.
W sprawach gdy pierwsza wizyta lekarska odbyła się w terminie późniejszym niż w dniu zdarzenia, konieczne jest pozyskanie od Klienta pisemnych wyjaśnień przyczyn nie podjęcia leczenia powypadkowego.

Ponadto z uwagi na fakt, iż coraz więcej przedsiębiorstw nie wykupuje w polisie OC opcji objęcia ochroną wypadków, w których biorą udział zatrudnieni pracownicy, istnieje konieczność pozyskania polisy OC zakładu pracy które jest odpowiedzialne za zdarzenie jak również ogólnych warunków tejże polisy.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego